Aktuálne & Fotogaléria

          Aktuálne                           Fotogaléria                                  


Ocenení naši žiaci.

Dňa 14. júna 2019 pri príležitosti  Dní mesta Považská Bystrica  boli ocenení  traja naši výborní žiaci - Zuzana Košútová, Saša Ďurišová a Marek Hajdík za vynikajúce výsledky dosiahnuté na súťažiach v školskom roku 2018/2019.  Zároveň sa naši žiaci postarali aj o hudobné otvorenie i záver tejto slávnosti. Všetkým ďakujeme, blahoželáme a prajeme našej ZUŠ veľa ďalších úspešných žiakov.


2. absolventský koncert

3. júna 2019 sa uskutočnil v našej koncertnej sále druhý absolventský koncert spevákov 2. stupňa. Žiaci predviedli vynikajúce spevácke výkony, za čo si vyslúžili dlhotrvajúci potlesk. Ďakujeme nielen im, ale aj ich pedagógom.

1. absolventský koncert

30. mája 2019 sa uskutočnil v našej koncertnej sále prvý absolventský koncert žiakov 1. a 2. stupňa. Žiaci predviedli veľmi dobré výkony, za čo ďakujeme nielen im, ale aj ich pedagógom.Úspešní akordeonisti na súťaži

Na medzinárodnej súťaži Euromusette & Goldentango v Rajeckých Tepliciach sme mali 4 žiakov a všetci skončili vo svojich kategóriách zlatí. Kategória 0.B sa v zlatom pásme umiestnil Matúš Briestenský a Jonáš Lacina z triedy p. uč. Aleny Stoklasovej. V kategórii 0.C sa v zlatom pásme umiestnila Zuzana Košútová a Matej Kysel sa stal víťazom celej tejto kategórie. Obaja z triedy p. uč. Ivana Hudeca. Blahoželáme žiakom, rodičom aj pedagógom!!!Opäť naši víťazili na 12. medzinárodnej súťaži  SR a ČR v hre na keyboard

Naši žiaci opäť mimoriadne úspešní !!! Opäť sme na našej ZUŠ privítali takmer 60 súťažiacich zo SR a ČR. Premiéru mala Viktória Danihlíková z triedy p.uč. Lýdie Ďurišovej, ktorá sa v 2. kat umiestnila v striebornom pásme, Saša Ďurišová  z triedy p. uč. Beáty Hutyrovej získala v tej istej kategórii zlaté pásmo. Tretiu kategóriu ovládli naše žiačky: 3.A kat. vyhrala Katarína Mikulová z triedy p. uč. Ivana Hudeca a 3. B kat. vyhrala Petra Ďurišová z triedy p. uč. Beáty Hutyrovej. V 4. kat získala zlaté pásmo Nikola Pekarová z triedy p. uč. Martina Ďuriša a v 5. kat sa v striebornom pásme umiestnila Lucia Hrnčíková z triedy p. uč. Lýdie Ďurišovej. Všetkým žiakom blahoželáme a zároveň ďakujeme za prípravu ich pedagógom.


Úspešní akordeonisti na súťaži

2. apríla sa uskutočnil 17. ročník Celoslovenskej akordeónovej súťaže v Kysuckom Novom Meste a našim mladým žiakom sa darilo. Adam Zálešák sa na svojej vôbec prvej súťaži umiestnil v zlatom pásme v 1. kategórii, Matej Kysel v 2. kategórii sa umiestnil tiež v zlatom pásme a Zuzana Košútová vyhrala 2. kategóriu. Všetkým žiakom z triedy p. uč. Ivana Hudeca srdečne blahoželáme !!!


27. marca 2019 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert. 28. februára 2019 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.
31. januára 2019 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.


27. novembra 2018 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.Úspešní klarinetisti na súťaži

17. novembra sa uskutočnil prvý ročník celoslovenskej súťaže "Klarinetiáda 2018" v Bojniciach. Marek Hajdík, vyhral 1. miesto v III. kategórii a Valéria Kvaššayová získala bronzové pásmo v tej istej kategórii, čo je skvelý úspech. Obom žiakom z  triedy Mgr. art. Michala Brósku srdečne blahoželáme !!!

Na našej ZUŠ sa v piatok stretlo cca 70 akordeonistov z celého Slovenska. Pod vedením  p. profesora Borisa Lenka z Bratislavskej VŠMU a hostí Jany Bezpalovej z Českej republiky  a p. prof. Any Zagoranskej z Chorvátska mali aj naši žiaci možnosť absolvovať majstrovské kurzy.Výchovné koncerty

V novembri sa na našej ZUŠ uskutočnili štyri výchovné koncerty pre deti z materských škôlok pre viac ako 400 detí pod vedením p. uč. Evy Paulovičovej.  Naši žiaci z LDO veselou a hravou formou v spolupráci z inštrumentálnymi výkonmi ich spolužiakov prezentovali deťom všetky hudobné nástroje, ktoré na našej škole vyučujeme a zároveň tieto koncerty boli pre deti pozvánkou na prijímacie skúšky do našej školy.
 25. októbra 2018 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.


Prvý literárny úspech

našej ZUŠ na celoslovenskej súťaži sa volá "Zaplatený úsmev" a jeho autorkou je Linda Lednická z triedy p. uč. Kataríny Hudecovej. Linda sa na súťaži "Medziriadky 2018" dostala spomedzi 352 účastníkov do najlepšej 6 - ky spomedzi mladých prozaikov zo základných škôl a ZUŠ- iek, jej text vyšiel v zborníku sútaže a za odmenu absolvovala týždenný pobyt so spisovateľmi a organizátormi sútaže. Blahoželáme a držíme palce aj na ďaľších súťažiach, na ktoré sa už teraz žiaci pripravujú.


Veľký úspech nášho akordeonistu Denisa Dubjela !!! 

Denis Dubjel z triedy p. uč. Ivana Hudeca na medzinárodnej akordeónovej súťaži v talianskom Lanciane - víťaz kategórie a zároveň laureát celej sútaže! Ďakujeme za ďalší skvelý výsledok, blahoželáme a prajeme veľa úspechov na štúdiu    v Akadémii umení v Banskej Bystrici.Mladý talent Považskej Bystrice

Už ôsmy rok sa v meste Považská Bystrica oceňujú mladí talentovaní ľudia. Tento rok v kategórii hudobno-tanečné umenie získala cenu naša šikovná žiačka, speváčka a folkloristka Katarína Marošiová, ktorej srdečne blahoželáme.


Ocenená naša ZUŠ aj žiaci.

Dňa 15. júna 2018 sa našej škole dostalo veľkej cti.      Pri príležitosti 60. výročia vzniku našej Základnej umeleckej školy - hudobný odbor bola našej škole udelená "Cena primátora mesta" za dlhoročné zásluhy v umeleckom vzdelávaní detí a za osobitý prínos k obohateniu kultúrno-spoločenského života  v meste, ktorú prevzal p. riaditeľ našej školy Peter Štrauch. Zároveň pri tejto príležitosti boli ocenení aj traja naši výborní žiaci - Katarína Mikulová, Nina Kurejová a Denis Marko Dubjel. Všetkým blahoželáme a prajeme našej ZUŠ veľa ďaľších úspechov !!!


2. absolventský koncert

7. júna sa uskutočnil v našej ZUŠ druhý absolventský koncert žiakov 1. aj 2. stupňa. Plná sála, veľmi dobré výkony žiakov, za čo ďakujeme nielen im, ale aj ich pedagógom.1. absolventský koncert

31. mája sa uskutočnil v našej koncertnej sále prvý absolventský koncert žiakov 1. stupňa. Žiaci predviedli veľmi dobré výkony, za čo ďakujeme nielen im, ale aj ich pedagógom.
   

Úspešní klavíristi na súťaži     "Piano v modernom rytme"

24. mája sa naši dvaja šikovní klavíristi zúčastnili na súťaži "Piano v modernom rytme" v Bojniciach. Saška Ďurišová z triedy p. uč. Beáty Hutyrovej sa umiestnila v konkurencii 47 účastníkov v 1. kategórii v striebornom pásme a Tomáš Janiga z triedy p. uč. Lýdie Ďurišovej z 32 konkurentov v 3. kategórii v bronzovom pásme. Gratulujeme našim žiakom aj ich pedagogičkám.Speváčky úspešné v krajskom kole "Slávik Slovenska 2018"  

Výborné speváčky z našej školy sa 24. mája zúčastnili krajského kola Slávika Slovenska 2018 v Trenčíne. Ani jedna neodišla bez ocenenia. Linda Zábavčíková (ZŠ Brvnište), ktorú pripravovala p. uč. Mária Fapšová získala v  1. kategórii 3. miesto, Nina Kurejová z triedy p. uč. Márie Fapšovej sa umiestnila na 2. mieste a Terezka Podhradská  v 3. kategórii z triedy p. uč. Danky Štrauchovej získala 1. miesto a po druhýkrát vo svojej speváckej kariére postupuje do celoslovenského kola !!! Gratulujeme našim výnimočným speváčkam a aj ich pedagogičkám.


Veľký úspech v Kroměříži !!!

18. mája 2018 sa konal 1. ročník medzinárodnej keyboardovej súťaže v krásnom moravskom meste Kroměříž. Na súťaži sa zúčastnili naše 2 žiačky - Katka Mikulová z triedy p. uč. Ivana Hudeca a Peťka Ďurišová z triedy p. uč. Beáty Hutyrovej. A darilo sa im mimoriadne. Katka Mikulová sa umiestnila v 4. kategórii na 1. mieste, Peťka Ďurišová sa umiestnila v 5. kategórii na prvom mieste a zároveň skončila ako celkový víťaz kategórie.  Žiakom a pedagógom gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďaľších súťažiach !!!
   Gratulujeme Denisovi Markovi Dubjelovi !!!   

Denis Marko Dubjel z triedy p. uč. Ivana Hudeca vyhral 6. kategóriu na III. ročníku akordeónovej súťažnej prehliadky umeleckých škôl v Lipanoch.                                         


Pozvánka na koncert
            Koncert bez hraníc              v Rožnove pod Radhoštěm


23. apríla naši žiaci vystúpili na družobnom koncerte bez hraníc v Rožnove pod Radhoštěm.  Tieto koncerty sa konajú každoročne a už sa tešíme na ďaľší koncert, kedy žiaci tejto ZUŠ zavítajú na koncert ku nám do Považskej Bystrice.


Máme ďalší úspech!

V Kysuckom Novom Meste sa uskutočnil XVI. ročník akordeónového festivalu s česko-slovenskou účasťou. Naša žiačka, Zuzka Košútová, z triedy p. uč. Ivana Hudeca sa umiestnila v I. kategórii v zlatom pásme. Bola to jej premiérová súťaž a o to viac jej blahoželáme a veríme, že Považskej Bystrici v nej rastie ďalší umelecký talent.


     11. medzinárodná súťaž         SR a ČR v hre na keyboard

Naši žiaci opäť mimoriadne úspešní !!! V 2. kat. zvíťazila Katarína Mikulová z triedy p. uč. Ivana Hudeca, ktorá sa stala zároveň laureátkou celej súťaže. V 5. kat. sa v striebornom pásme umiestnila Lucia Hrnčíková z triedy p. uč. Lýdie Ďurišovej.      V komornej hre "keyboard a iný nástroj" mali svoju premiéru Petra a Saša Ďurišové v kombinácii keyboard a saxofón, ktoré získali v 2. kat. zlaté pásmo z tried p. uč. Beáty Hutyrovej a Petra Štraucha ml. V komornej hre "iba keyboardy"          v 5. kat.  získali zlaté pásmo Nikola Pekarová a Stanislav Boboň z triedy p. uč. Martina Ďuriša. Všetkým žiakom a pedagógom gratulujeme a ďakujeme !!! 


 19. marca 2018 sa uskutočnil         v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.

koncert sláčikového kvarteta    


koncert dychového orchestra ZUŠ


predstavenie Z opery do opery


25. januára 2018 sa uskutočnil v koncertnej sále našej ZUŠ žiacky koncert.


Vianočný koncert v kine Mier
.


Vynikajúci gitarista Juraj Burian, ktorý študoval na Berklee College of Music Boston (USA) a Katka Ščevlíková, finalistka speváckej show X-Factor 2014, víťazka speváckej súťaže Zlatý hlas 2013, ktorá získala v roku 2012 titul Objav roka od Slovenskej jazzovej spoločnosti nám predviedli svoje kvality a v našej škole sa odohral opäť jeden výnimočný koncert !!!


Už po druhýkrát  zavítalo do našej ZUŠ sláčikové kvarteto z ŠKO Žilina - Danube MonArchi, v ktorom účinkuje aj náš pedagóg Maroš Didi. Perfektné inštrumentálne výkony a  zaujímavý program  boli zárukou, že v plnej sále poslucháči vážnej hudby odchádzali domov len s tými najlepšími dojmami.
3. mája sa uskutočnil workshop pre našich žiakov - saxofonistov.  Erik Rothenstein predstavil metódy výučby saxofónu,  rôzne techniky hry,  venoval sa interpretačnej problematike rôznych štýlov.  Následne v klavírnej spolupráci so Zitou Sopkovou sa uskutočnil koncert, kde sme si vypočuli prevedenie originálnych slovenských diel napísaných pre saxofón, upravených transkripcií a ich predstavenie a objasnenie interpretácie.

Už po tretíkrát sa podarilo zorganizovať na našej ZUŠ vystúpenie špičkových hudobníkov - nášho bývalého žiaka, teraz učiteľa na Kráľovskej akadémii v Kodani Filipa Štraucha a vynikajúcej dánskej huslistky Anny Agafie Egholm. Opäť preplnená sála, bravúrne výkony, neutíchajúci potlesk.

fotogaléria z koncertu - kliknite TUKoncert našich bývalých žiakov - spevákov, ktorí sú zoskupení pod názvom AcaPeople naplnil v sobotný podvečer našu koncertnú sálu do posledného miesta. Ďakujeme za umelecký zážitok, dobrý zvuk a aj pekné osvetlenie.
fotogaléria zo žiackeho koncertu

kliknite TU


17. marca 2019 sa uskutočnil v kine Mier už 21. "Slávnostný koncert dychového orchestra" našej ZUŠ. Pred preplneným obecenstvom odznelo 15 výborných a náročných skladieb a premiéru v orchestri mali viacerí naši mladí nádejní dychári.                                                                        fotogaléria z koncetu TU


fotogaléria zo žiackeho koncertu

kliknite TU


Neobyčajné výkony viacerých sólistov súboru "Akordeonika" zo ZUŠ Bojnice,  súhra a zvuk celého orchestra naplnili v nabitej sále našej  ZUŠ do poslednej bodky očakávania   o orchestri, ktorý má za sebou nespočetné ocenenia a úspechy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.


V koncertnej sále našej ZUŠ vystúpil vynikajúci klavírista - absolvent našej ZUŠ z triedy p. uč. Jaroslavy Pollákovej, ktorý momentálne vyučuje na Žilinskom konzervatóriu. Plná sála, výborný výkon - ďakujeme za umelecký zážitok.

Slávnostný vianočný koncert pri príežitosti 60. výročia školy. Výborné výkony terajších aj bývalých žiakov, pedagógov a fantastický výkon našej bývalej žiačky - opernej speváčky Márie Porubčinovej. 

       fotogaléria z koncertu - kliknite TU


Už druhýkrát vystúpili v našej koncertnej sále špičkoví hudobníci - náš bývalý žiak, teraz učiteľ na Kráľovskej akadémii v Kodani Filip Štrauch a vynikajúca dánska huslistka Anna Agafia Egholm. Preplnená sála,  bravúrne výkony, neutíchajúci potlesk.   

     fotogaléria z koncertu - kliknite TU


fotogaléria zo žiackeho koncertu

kliknite TU                        fotogaléria z kurzov TU     foto z koncertu Vladimíra Ondrejčáka 


          


             fotogaléria zo žiackeho koncertu   

                           kliknite TU


                          foto z koncertu                                         Michala Haringa a Dušana Šujana
            


               fotogaléria z koncertu TU                   fotogaléria z koncertu TU                 fotogaléria z koncertu TU


                  fotogaléria z koncert TU
                           fotogaléria zo súťaže TU
.

Anna Agafia Egholm & Filip Štrauch


Michal Červienka Trio